TurkishEnglishGermany
Cam Balkon
Cam Balkon

Balkon camlama Avrupa da çok yaygın olup Türkiye’ de önce balkon camlama olarak daha sonrada ara bölme, cafe, bar, lokanta tipi hizmet veren alanlarda yazlık kışlık ayrımını ortadan kaldırmak amaçlı kullanılmıştır. Tüketicinin bu sistemleri, cephe görünüşünün doğramalarla kısıtlanmaması, istenildiği zaman komple açılıp kapatıla bilmesi tercih edilmektedir.

GENEL ÖZELLİKLER

Cam balkon si̇stemi̇, balkonlarda ve di̇ğer kapatılacak alanlarda 4 mevsi̇m yaşam alanı sağlar. rüzgar, toz, yağmur, kar, v.b diş etmenlerden balkonunuzu koruyucu i̇zole ortam sağlar. Cam balkonlu alanda manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panorami̇k görüntü sağlar. cam balkon, bi̇nanın diş cephesi̇nde görüntü bozukluğuna neden olmaz, bu nedenle i̇mar mevzuatına aykırı deği̇ldi̇r. Tüm cam balkon kanatları katlanır özelli̇ği̇nden dolayı kullanımı, bakimi ve temi̇zli̇ği̇ kolaydır. cam balkon kanatları balkonda terci̇he göre sağa veya sola toplanabi̇li̇r. Cam balkonda kullanılan alümi̇nyum profi̇llerde bi̇na ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabi̇li̇r. camların arasında kalan fi̇ti̇ller farklı özelli̇kleri̇ne göre terci̇h edi̇lebi̇li̇r.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEMPERLİ CAM; Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir.

ALÜMİNYUM PROFİL; Cambalkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. “Külçe alüminyum” şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir.

RULMANLAR; Cambalkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman (tekerlek sistemi) paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar.

FİTİLLER; Cambalkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır;
1- Cambalkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır;
a- Normal Fitil; 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
b- Polikarbon Fitil; Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
c- Alüminyum Fitil; 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.
2- Kıl Fitiller; Hareketli olan cambalkon sisteminde hareketin kolay olması; dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar v.b etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır.

SLİKON; Cambalkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla “ Anti Bakteriyel ” özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

CAMBALKON AKSESUARLARI; Cambalkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.

DİĞER HABERLER